Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kibbutz Contemporary Dance Company hvězdou Tance Praha

07.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Proslulý izraelský soubor Kibbutz Contemporary Dance Company, který patří vedle Batsheva Ensemble ke klenotům této země zaslíbené současnému tanci, je hlavní hvězdou dvacátého ročníku festivalu Tanec Praha. Soubor se po šestnácti letech vrací na festival s dílem Ekodoom, které uvede 9. a 10. června v pražském Hudebním divadle Karlín.

Izraelci budou možná jediným souborem, který na jubilejním ročníku v hlavním městě vystoupí! Z důvodu výrazně nižší podpory ve srovnání s loňským rokem navržené pražským magistrátemu, velká část velmi zajímavého programu zůstává v nejistotě. Ohroženo je například společné představení houslistky a zpěvačky Ivy Bittové a amerických tanečníků z Wendy Ossermann Dance Company, velká podívaná švýcarského souboru Öff Öff na začátek festivalu v centru Prahy pro diváky zdarma a další atraktivní program. Zrušeno muselo být hostování proslulého francouzského souboru Käfig, který se zaměřuje na propojení hip hopu, nového cirkusu a divadla.

Jedinými jistými v Praze zůstávají tedy v tuto chvíli dva večery Kibbutz Contemporary Dance Company. S Představení, které se stane pro mnoho diváků událostí sezóny, spojuje odvážný, energický a smyslný choreografický rukopis Rami Be´era, neuvěřitelné možnosti pohybu lidského těla vynikajících tanečníků s působivými světelnými a zvukovými obrazy. Předprodej vstupenek v cenách od 190 do 1090 Kč právě začal v Hudebním divadle Karlín a v divadle Ponec.


Přidej komentář