Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kino Světozor oslaví devadesátiny

21.05.2008 00:00 | ZaKulturou
V pátek 23. května 2008 proběhne v kině Světozor oslava hned dvou narozenin: 90 let trvání kina Světozor a čtvrté výročí novodobé historie kina, kterou kino začalo psát pod svými novými provozovateli. Ti do Světozoru přišli v květnu 2004 ze Žižkova, kde dodnes provozují i kino Aero.

Jak je již zvykem, narozeninový večer s názvem Popcorn Free Culture bude postaven na hlavní dramaturgické lince: jarmarku všech důležitých filmových akcí, které se ve Světozoru během uplynulých let udály. „Divákům nabídneme přehlídku všech festivalů nejen na filmovém plátně, ale také za jejich osobní účasti v rámci kina, kde každý z festivalů bude mít svůj prostor k prezentaci. Navíc během večera poběží nonstop projekce ve Velkém sále, projekce fotografií z rekonstrukce kina, hudební vstupy a další kulturní vložky,“ komentuje Petr Jirásek, ředitel kina Světozor.

Kino Světozor si ale na kulaté narozeniny připravilo ještě další program. Diváci budou mít možnost během večera využít tzv. Vox Populi, tady jakousi schránku důvěry, která byla proslavena v 90. letech televizí. V kině Světozor bude primárně určena pro přání k narozeninám, která budou mít jistě leckteří diváci na srdci. Jedním z bonbónků večera bude tzv. Výběrový Boutique. Do něj budou moci diváci odkládat své nepotřebné, ale stále módní svršky, z odložených částí oděvů si budou moci naopak něco slušivého vybrat a zcela zdarma pak nadále užívat.

Vstup a výstup z oslavy narozenin je zdarma.


Přidej komentář