Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kino světozor se po rekonstrukci opět otevírá veřejnosti

06.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Po dvou měsících práce se blíží den, kdy pražské kino Světozor opět otevře své prostory divákům. „Do kina už tedy nebudou moci pouze dělníci v pracovních oděvech, ale široké publikum... při této příležitosti ideálně ve svátečním,“ komentuje ředitel kina Světozor Petr Jirásek. Projekce ve zbrusu novém kině Světozor začne opět ve čtvrtek 7. února 2008, a to filmem Občan Havel.

Velký sál bude diváky těšit opticky výrazně zvětšeným obrazem, čehož bylo dosaženo posunutím plátna (dříve bylo utopené za příliš dlouhým pódiem), novou oponou a čerstvými promítačkami. Velký sál je osazen komplet novým ozvučením, ale hlavně novými sedačkami. Ty jsou nyní mnohem pohodlnější a rozestup mezi nimi byl zvětšen. Kapacita Velkého sálu tak byla snížena ze 488 na 356 míst. Velký sál má ještě jedno překvapení. Pro všechny ty, kteří se rádi baví ve dvojici, nabízí kino Světozor dvojsedačky. Žádné opěrátko bránící v objetí. Dvě spojené sedačky do jedné veliké nabízí nezvyklý zážitek z filmu.

Tím ale modernizace kina zdaleka nekončí. Kino se pyšní novým barem a kompletně novým foyer, upraveným prostorem pro výstavy a samozřejmě novými toaletami. Nové prostory kina ocení ale nejen esteticky založení či pořádumilovní, ale také „filmuznalí“ návštěvníci. Interiér baru kina a toalety jsou totiž inspirovány několika kultovními filmy, jejichž „notoricky“ známé scény převedla architekta Marcela Steinbachová do reality.Přidej komentář