Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kokosový seňor a jeho orchestr míří do Roxy

26.05.2008 00:00 | ZaKulturou
Seňor Coconut a jeho devítičlenný orchestr roztančí pražské Roxy již ve středu 28. května 2008. Tento šílený hudební experimentátor proslul mírně či více bizarním propojením latinsko-amerických nástrojů a rytmů (cha cha, cumbia, merengue či mambo) s elektronikou ve stylu Kraftwerk a předělávkami nejrůznějších rockových i popových hitů.

Živě představí nové album nazvané Around the World, na kterém se v podobně slunně-tanečních úpravách objeví mimo jiné titulní píseň od kapely Daft Punk a Sweet Dreams Are Made Of This od Eurythmics. Co se týká svého přístupu k tvorbě, Seňor Coconut říká: „Při svých experimentech chci bořit všechny hudební hranice. Chci uvádět do pohybu emoce, obrazy a pocity déjà-vu.“

Stejně jako na předcházejících koncertech, které nemají daleko spíše k tropické tančírně, si Seňor Coconut přiveze jako frontmana svého big bandu venezuelského zpěváka Argenise Brita. V České republice hrál několikrát, v roce 2004 například i na festivalu Respect. Vstupenky za 440 Kč včetně poplatku jsou v prodeji v síti Ticketpro a Ticketstream. Koncert začíná ve 20 hodin.


Přidej komentář