Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Koncertní cyklus Hudba Pražského hradu uvítá i Magdalenu Koženou

25.01.2008 00:00 | ZaKulturou
Na Pražském hradě začíná již čtvrtý ročník koncertního cyklu Hudba Pražského hradu, který vyvrcholí 12. listopadu 2008 recitálem pěvkyně Magdaleny Kožené. První z celkem osmi koncertů letošního ročníku cyklu Hudba Pražského hradu se uskuteční již v úterý 12. února 2008, kdy v Míčovně Pražského hradu vystoupí soubor Capella Regia s koncertem Hudba Pražské katedrály.

Hudba Pražského hradu je jedním z hudebních projektů pořádaných Správou Pražského hradu. Dramaturgie projektu si klade za cíl především uvádění hudby, která je tematicky svázána s dějinami a společenským významem Pražského hradu přímo v autentickém prostředí, což je rozdíl oproti jiným koncertním sálům. Z Archivu Pražského hradu také dramaturgie částečně čerpá – konkrétně program únorového a dubnového koncertu nabídne několik novodobých premiér.

Vedle linie, která se zaměřuje na historickou hudbu, se dramaturgie cyklu věnuje také vystoupením osobností české interpretační scény - těmi letos na Pražském hradě budou houslista Václav Hudeček či klavírista Ivan Moravec (jejich koncerty se uskuteční 11. března, respektive 14. října 2008). Jedním ze zajímavých koncertů letošního ročníku Hudby Pražského hradu bude v červnu provedení společného projektu japonských mnichů školy Tendai a souboru Schola Gregoriana Pragensis s názvem Blízké hlasy z dáli.

Koncerty se vedle tradičních prostor Španělského a Rothmayerova sálu, Míčovny a Baziliky svatého Jiří budou konat i na stejně atraktivních, ale méně obvyklých místech jako je Románské sklepení nebo nedávno dokončený Rožmberský sál.


Přidej komentář