Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kosmopolitni kapela N.O.H.A. v Rock Café

moha_clanek
10.03.2009 00:00 | ZaKulturou
N.O.H.A. je kosmopolitní kapela, jejíž členové pochází z Cologne, Prahy, Gijonu, New Yorku a Essenu. Stejně jako jejich původ, je rozmanitá i jejich tvorba, která nenechá nikoho v klidu sedět. Hrají stylově sevřený mix nu-jazzu, drum & bassu, Popu a energií nabitých groovů, jimž vévodí charismatická zpěvačka Minerva Diaz Perez pocházející ze Španělska a MC Chevy z New Yorku.
Nedílnou součástí kapely a zároveň tvůrčím motorem je duo Philips Noha (saxofon, původem z Prahy) a německý klávesista Jochen Eickenberg.

Na podiu N.O.H.A. exceluje jako smršť, rozsévá kolem sebe komplexní zvuky a posunuje, nebo spíše tvoří novou hranici mezi klasickou psanou a klubovou hudbou. Přirozeným způsobem tak sjednocuje dynamický DJ set s živou performancí.
N.O.H.A. zaujala hned svým prvním albem Noise of Human Art v roce 1997 a od té doby má už na svém kontě čtyři desky-No Slack (2001), Next Plateau (2003) a nejnovější album Dive in Your Life (2007) se skladbami jako „ Tu Café“ a „ Dive In Your Life“, které je směsí nejrůznějších rytmických zvuků, drum‘n‘bassu, electronického jazzu, popu a tanečních rytmů.

www.myspace.com/planetnoha www.planet-noha.com
www.rockcafe.czPřidej komentář