Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Královský průvod Karla IV. na Karlštejn znovu ožije

29.05.2008 00:00 | ZaKulturou
Velkolepý Královský průvod z Prahy na Karlštejn aneb Cesta Karla IV. s korunovačními klenoty se bude konat 6. a 7. června 2008 již druhým rokem. Báječné podívané ve středověkých kostýmech, s jezdci, kočáry a povozy se může zúčastnit každý. Pěšky, na kole a 7. června i parním vláčkem z roku 1917. Běžnou vlakovou dopravu z Prahy do Berouna České dráhy zmnohonásobily. A bohatý program čeká ve všech obcích, kde se průvod zastaví.

Na Karla IV. si zahraje Vladimír Čech, na jeho manželku Alžbětu (Elišku) Pomořanskou (známou silačku ohýbající meče) příbramská herečka Debora Štolbová, která už s lehkostí improvizuje ve staročeštině. Karlova bratra Jana Jindřicha ztvární středočeský hejtman Petr Bendl, Václava Lucemburského, nevlastního bratra, pražský primátor Pavel Bém.

Průvodu požehná v 9 hodin 6. června před Svatovítskou katedrálou kardinál Miloslav Vlk. Cesta povede Staroměstským náměstím, kde se vystřídají tanečnice, kejklíři, šermíři, fakír s ohněm i tanečnice. Nebudou chybět hudební vystoupení a programy pro školy. Zábavu završí scénický obraz z historie i budoucnosti Prahy.Přidej komentář