Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Lady I předkapelou bluesového kytaristy Duke Robillarda

26.03.2008 00:00 | ZaKulturou
Rock-blues-jazz-funkový kvartet Lady I vystoupí 2. dubna 2008 od 20 hodin v pražském klubu Retro Music Hall jako předskokan virtuozního bluesového kytaristy Duke Robillarda. Lady I hraje moderní formu blues s tradičními prvky chicagského stylu, texaského blues a boogie.

Jméno odkazuje ke zpěvačce Ivaně „Eržice“ Novotné, která si vysloužila díky svému joplinovskému projevu přezdívku „bluesová lady“. Kapela vznikla v prosinci roku 1995. Velké úspěchy zaznamenala na renomovaných festivalech Apolda, Blues Fashung, Dresdener Blues Festival, Paks, Hungarian Blues Festival, Blues Express Zakrzewo, Olsztynske noce bluesove a na domácím Blues Alive Šumperk. Mezi významné domácí koncerty patřilo také vystoupení před B. B. Kingem ve Zlíně nebo společné vystoupení s Laco Deczim a jeho Celulou New York. Pražský koncert s Duke Robillardem přichází krátce poté, co se Lady I po pěti letech dali zvonu dohromady.

Duke Robillard, kytarista, frontman, skladatel, zpěvák a producent nahrával či vystupoval s takovými hudebníky či kapelami jako Bob Dylan, Tom Waits, The Blind Boys of Alabama, Jay McShann, The Fabulous Thunderbirds, John Hammond, Jimmy Witherspoon, Dr. John, Maria Muldaur či Roomful of Blues. B. B. King o něm prohlásil, že patří k nejlepším kytaristům světa, porota ceny W. C. Handy Awards ho jmenovala dvakrát „Nejlepším bluesovým kytaristou“ a například deník New York Times ohodnotil Robillarda jako „sólistu neuvěřitelné síly a originality.“

Vstupenky jsou k dostání v ceně 425 Kč v síti Ticketpro, Ticketstream a v Retro Music Hall.


Přidej komentář