Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Leica Gallery Prague zahajuje novou éru aukcí

31.01.2008 00:00 | ZaKulturou
Novou galerii ve Školské ulici se letos na jaře chystá otevřít Leica Gallery Prague - renomovaná fotografická galerie, která se v posledních třech letech potýkala s hledáním vhodného výstavního prostoru, tak zahajuje další kapitolu svého trvání.

Začátek na nové adrese předchází aukce, jejíž výtěžek má umožnit rekonstrukci, rozjezd a především další provoz galerie. Své práce, doplněné díly z rozsáhlé galerijní sbírky, do ní poskytlo zhruba 70 českých fotografů. Na aukci 5. března 2008 v 18 hodin ve Školské 28 se budou dražit fotografie Viktora Koláře, Antonína Kratochvíla, Dany Kyndrové, Karla Cudlína, Markéty Luskačové, Sebastiaa Salgada, Dagmar Hochové, Zdeňka Tmeje, Jiřího Turka či Roberta Vana.

„Od května 2008 chceme veřejnosti opět prezentovat výrazné české a světové fotografy,“ říká ředitelka Leica Gallery Prague Jana Bömerová, která do Prahy přivezla výstavy umělců jako je Helmut Newton, Sebastiao Salgado nebo René Burri. Vedle výstav, přednášek a doprovodných programů chce Leica Gallery Prague otevřít pro návštěvníky také knihkupectví s fotografickými publikacemi. To bude spojené s kavárnou, kde bude možné si knihy prohlédnout.Přidej komentář