Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letní Letná představí francouzské mistry vzdušné akrobacie

16.05.2008 00:00 | ZaKulturou
Hlavní hvězdou letošního ročníku mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní letná se stane francouzský soubor Les Colporteurs, který do České republiky přijede vůbec poprvé. Od 28. srpna do 2. září 2008 v pražských Letenských sadech uvede ve vlastním chapiteau šestkrát představení Le fil sous la neige (Drát pod sněhem), které je založeno na mistrovské akrobacii na visutém laně, respektive ocelovém lanku o průměru pouhých 12 milimetrů.

Autorem a režisérem je Antoine Rigot, jedna z klíčových postav nového cirkusu – například spoluzakladatel souborů Cirque du Soleil či Voliere Dromesko. Jeho pád s vážnými následky před šesti lety a touha naučit se opět chodit se staly inspirací pro vytvoření tohoto díla. Rigot je zároveň zakladatelem a uměleckým ředitelem souboru Les Colporteurs, který patří k nejžádanějším novým cirkusům současnosti. Na Letní Letnou přijíždí v rámci evropského turné ze Švédska.

Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji již od 14. května v síti Ticketpro. Prvních třicet vstupenek na každý z večerů je za 420 korun, další vstupenky za 490 korun.


Přidej komentář