Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Lichtenštejnský palác bude patřit hudbě Roxy Ensemble

12.05.2008 00:00 | ZaKulturou
Hudební těleso Roxy Ensemble se představí 16. května 2008 od 19.30 hodin v Sále Martinů v prostorách Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí v Praze 1.

Roxy Ensemble je novým profesionálním komorním souborem složeným z mladých muzikantů, absolventů nebo současných posluchačů Hudební fakulty Amu v Praze. Soubor byl založen v prosinci roku 2005 a již od začátku své činnosti upoutal kvalitou nejvyšší úrovně na jedné straně a osobitostí podání svého žánru na straně druhé. Roxy Ensemble spolupracuje s mladými talentovanými umělci napříč obory a žánry.

Záměrem Roxy Ensemble je na české klasické hudební scéně "rozvířit vody" prezentací vážné hudby způsobem, který z titulu a tradice našich zavedených orchestrů není příliš možný. Perfekcionalistickým způsobem přípravy na každou akci spojeným s nadšením a energií mladých hudebníků se Roxy Ensemble snaží podávat klasickou hudbu přitažlivým, sugestivním způsobem na špičkové úrovni, o čemž svědčí bouřlivé ohlasy publika a kladné přijetí odborné kritiky.

Vstupné na koncert činí 150 korun. Studenti a důchodci zaplatí za vstup 50 korun a děti, studenti HAMU i ostatních hudebních škol mají vstupné zdarma.


Přidej komentář