Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Matějská pouť začíná tento víkend!

20.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Letos se již po 45. uskuteční na holešovickém Výstavišti tradiční Matějská pouť. Zahájena bude v sobotu 23. února 2008 v 10 hodin a atrakce budou pro veřejnosti v provozu do 13. dubna 2008. Na návštěvníky čeká téměř 120 nejrůznějších atrakcí.

Hitem letošní pouti se údajně stane 50 metrů vysoký holandský řetízkový kolotoč, který bude nejvyšší atrakcí na Výstavišti. Svou výškou o 17 metrů překoná i obří ruské kolo. Návštěvníci se mohou také svézt na vodní atrakci či na "myší" horské dráze Super Mouse. Mezi oblíbené patří strašidelné zámky a domy smíchu, motion simulátory, střelnice, kolotoče, řetízkové kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě, autodromy, zvonkové dráhy a lochnesky. Ceny za běžné atrakce začínají na částce 25 korun, za novinky návštěvník zaplatí od 120 korun více.

K Matějské pouti patří i různé doprovodné aktivity. Každou sobotu a neděli v průběhu konání je na Křižíkově fontáně v době od 13 do 17 hodin pro nejmenší návštěvníky připraveno zábavné kulturní vystoupení klaunů ze skupiny Meduza. Děti se budou jistě radovat z veselých klaunů a dalších pohádkových bytostí nebo průvodů masek.

A jak bude otevřeno? V úterý až pátek od 14 do 21 hodin, o dnech volna, svátcích a školních prázdninách pak do 10 do 22 hodin. Vstupné do areálu činí 25 korun o víkendu a deset korun ve všední dny. Děti do 120 centimetrů mají vstup zdarma.


Přidej komentář