Magazín kulturního dění v Praze a okolí

MIMOPRAŽSKÝ TIP: O2 Sázavafest 2008 představí řadu hvězd

03.07.2008 00:00 | ZaKulturou
O2 Sázavafest, který proběhne ve dnech 31. července až 3. srpna 2008, v letošním roce uvítá velké množství zahraničních hostů. Představí se například R´n´B zpěvák Sean Kingston, ale i jamajští ska mazáci The Skatalites, mladí bozi ze Švýcarska říkající si The Young Gods, početná britská formace Trans-Global Underground, legendární německá elektronická kapela Camouflage, charismatická reggae zpěvačka Yaz Alexander a stovky dalších umělců.

Organizátoři festivalu nezapomínají ani na taneční hudbu, kterou si vezmou na starost DJs, mezi které patří česká elita v čele s Loutkou, nebo Jimmy van M (USA) či britská dvojka Roni Size & MC Dynamite. Chybět nebude ani zakladatelka Faithless, charismatická Sister Bliss, která vystoupí v DJ setu za doprovodu talentované perkusionistky Faithless Sudhy Kheterpal.

Festival ale nepředstaví pouze hudební hvězdy, ale na programu bude i film, divadla, workshopy a autorská čtení – vše na prvoligové úrovni. Ukázky ze svých knih letos opět představí spisovatel Michael Viewegh a Natálie Kocábová, současně vystupující jako host kapely Michala Pavlíčka ml. Gang-ala-Basta. V obrovském tanečním stanu budou na každý den připraveny ozvěny z vybraných filmových festivalů. Netradiční ohňovou show představí po dva večery seskupení Pa-li-Tchi, spojující prvky tance, akrobacie a tradičního indického umění ohně Banethi.

Tímto rokem Letní O2 Sázavafest oslaví již své osmé narozeniny. Stejně jako vloni se bude festival konat v malebném prostředí Kácova v areálu Malá Strana. Vstupenky jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro. Na všechny dny Letního O2 Sázavafestu činí vstupné 990 Kč a v den festivalu pak v Kácově vyjde na 1 100 Kč.


Přidej komentář