Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na měsíc ožije Žižkov prvním ročníkem festivalu Žižkov sobě

15.08.2008 00:00 | ZaKulturou
Od 27. srpna do 28. září 2008 se na Žižkově rozeběhne společenský, kulturní a zároveň sportovní festival pro všechny generace s názvem Žizkov sobě. Festival slavnostně zahájí 27. srpna výstava fotografií Pavla Rydla v Žižkovské televizní věži, jež bude k vidění do 28. září. V parku pod stadionem klubu Viktoria Žižkov vyroste šapitó divadla Continuo, v němž od 4. do 8. září čekají na diváky mnohá divadelní představení různých souborů. Publikum se tak může těšit na vystoupení světově uznávaného japonského loutkáře Nori Sawa, či v rámci Reggae Juggling Open Air shlédnout Reného Alberta, profesionálního pouličního performera a žongléra.

Pro různé sportovní aktivity je připraven areál Pražačka, kde během 9. až 10. září vždy od 14 hodin prooběhne řada turnajů základních a středních škol a také mnohé sportovní exhibice nejlepších českých sportovců, ať už jde o skoky na funboxu, minirampě na BMX, skateboardu, trialu nebo exhibice ve flatlandu či footbagu. Zpestřením pro diváky bude synchronizované plavání. Bohatý program nabídne návštěvníkům možnost zúčastnit se sportovních turnajů, vyzkoušet si BMXová kola nebo si zahrát basketball, mini fotbal, petanque, badminton a Indo boardy.

Rodinám s dětmi přichystal Žižkov sobě na 13. září celodenní sportovně-edukativní akce v Parku Židovské pece. Nejen malí návštěvníci se mohou těšit na výstavu vozů společnosti Pražské Služby, zúčastnit se výuky pravidel silničního provozu za asistence Policie ČR nebo soutěží a užít si mnoho dalších aktivit. Jako festivalové centrum, kde se budou prezentovat neziskové a charitativní organizací, a také jako scéna pro živá hudební vystoupení bude sloužit kopec Parukářka. Dne 11. září se tu od 17 hodin do večerních hodin představí věhlasní umělci jako kapela Guločar, Děda Mládek Illegal Band a Arionas.

Jedním z vrcholů programové nabídky bude 21. září na veřejném prostranství Prahy 3 premiéra nového představení světově uznávaného souboru Teatr Novogo Fronta. Vstup na všechny akce ve veřejných prostorách bude pro návštěvníky zdarma.


Přidej komentář