Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na Pražském Majálesu se rozpoutá Bitva o Džbán

15.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Pražský Majáles 2008 rozpoutá na pekelný den 30. dubna 2008 bitvu vysokých škol v Kempu Džbán. „Vysoké školy budou bojovat o svoji prestiž, a to jak prostřednictvím fyzické síly, tak i vědomostmi,“ upřesňuje za pořadatele Michal Šamánek. O čest svojí alma mater budou soupeřit jak studenti, tak její nejvyšší představitelé.

Stejně jako minulý rok nebude Pražskému Majálesu chybět volba Krále, o němž rozhodnou studenti hlasovacími lístky přímo v hlavním dni oslav. Kandidátů bude více, veřejnosti se mají možnost prezentovat zhruba dva týdny před vypuknutím hlavního dne oslav. Vyhrává ten, kdo svou originalitou a nápaditostí osloví nejvíce studentů.

V rámci širšího programu Pražského Majálesu se ani letos nezapomíná na dva menší alternativní festivaly z dílny studentů Karlovy univerzity – Okultění a Pavlač. Prezentaci studentské kreativity Okultění připravují studenti kulturologie v nově rekonstruovaných středověkých sklepech v Celetné 20. Vše vypukne 17. dubna tanečními, divadelními a hudebními vystoupeními. Druhou významnou akcí širšího programu Pražského Majálesu je festival studentů FSV UK Pavlač, který návštěvníkům 22. dubna zprostředkuje především představení nekomerčních kapel, divadel, filmů, fotografií a mnoha dalšího.

V hlavním dni Pražského Majálesu 2008 čekají na studenty vedle pohody, zábavy, soutěží a bohatého širšího programu samozřejmě i hudební lákadla. Headlinerem letošních pražských májových oslav bude kapela Chinaski. Přijedou ale i Support Lesbiens, The Prostitutes, David Koller, Clou, Vladimir 518 nebo The Chancers.Přidej komentář