Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na společné výstavě poměří své síly VŠUP s VŠVU

28.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Společná výstava prací ateliéru Malba IV Ivana Csudaie Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě a ateliéru Malba Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Stanislava Diviše se chystá od 6. do 31. května 2008 v prostorách Galerie VŠUP na náměstí Jana Palacha v Praze 1. Expozice bude pro veřejnost přístupná od pondělí do soboty vždy mezi 10 a 18 hodinou.

Výstava volně navazuje na dlouhodobý záměr ateliéru malby na VŠUP, jímž je konfrontace malířských ateliérů z různých uměleckých škol. První úspěšná konfrontace dvou pražských škol se uskutečnila již před dvěma lety, své síly tehdy poměřovala Vysoká škola uměleckoprůmyslová s Akademií výtvarných umění. Letos vyzývá Vysoká škola uměleckoprůmyslová k účasti bratislavskou Vysokou školu výtvarných umení. Výstavou tak rozšiřuje ateliér malby na VŠUP své spektrum konfrontací i za hranice České republiky a navazuje tím na dlouholetou tradici, která byla před šesti lety přetržena rozdělením Československého státu.

V Galerii Vysoké školy uměleckoprůmyslové budou prezentována díla studentů malby ze všech ročníků pražské i bratislavské školy společně. Výstava proběhne nejen v samotných prostorách galerie, ale i na schodištích Vysoké školy uměleckoprůmyslové a na chodbě ve třetím patře.


Přidej komentář