Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na Točné bude mít premiéru závod automobilů do vrchu

14.07.2008 00:00 | ZaKulturou
Neobvyklý sportovní zážitek čeká milovníky automobilových sportů 19. července 2008 na silniční trati Zbraslav – Točná. Pod patronací starosty Prahy 12 Petra Hány tam bude mít premiéru závod automobilů do vrchu, který je součástí nového seriálu Mistrovství České republiky amatérů.

Organizátoři pozvali mnoho slavných jezdců z historie. Namátkou připomeňme Jiřího Háka, Zdeňka Haladu, Tomáše Hanka a Václava Blahnu, z celebrit pak Romana Skamene a Petra Kotvalda. K vidění budou i krásná auta minulých let. Škodu 110R představí extovární jezdec škodovky Josef Srnský, Porsche 911 si od svého otce půjčí Ríša Trajbold a nablýskané NSU TT vyjede z garáží modřanské firmy Auto Adámek, které bude řídit někdejší úspěšný reprezentant Miroslav Adámek. Společně se závodníkem z další domácí firmy Patera Citroën se pokusí obnovit tradici tohoto závodu, jehož nejslavnější ročníky se na Zbraslavi jely již ve třicátých letech minulého století. Mimo kategorie veteránů jsou vypsány i dvě další, a to kategorie sériových vozů, kde jsou povoleny jen minimální úpravy vozů, a kategorie E1. U ní se naopak nekladou meze vynalézavosti a umu konstruktérů i závodních týmů.

Z připravovaných překvapení v pestré paletě vozů a slavných jmen prozradíme jen to, že diváci uvidí vystavený loňský model Formule 1 Mc Laren. Tréninky začínají v 8 hodin a vlastní závod odstartuje zhruba ve 13 hodin. Veškeré zázemí a depo závodních vozů bude na Točné.


Přidej komentář