Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na závěr prázdnin přivítá Praha mezinárodní festival klasické hudby

22.07.2008 00:00 | ZaKulturou
V termínu od 16. srpna až 4. září 2008 proběhne v Praze zahajovací ročník mezinárodního festivalu klasické hudby Dvořákova Praha. Ve třech letních týdnech se ve Dvořákově síni Rudolfina posluchači setkají s velkorysou přehlídkou světových uměleckých jmen v klasické hudbě.

Letošní ročník festivalu nabídne patnáct koncertů a několik společenských akcí. Zahajovacího koncertu se ujme Česká filharmonie, která pod taktovkou dirigenta Iona Marina přednese Dvořákovu Symfonii č. 9 „Novosvětskou“ a předehru Karneval a poté se sólistou Ivanem Moravcem Schumannův Koncert pro klavír a orchestr a moll op. 54.

I přesto, že je zahajovací ročník mimořádně vyvážený, jak po stránce kvality interpretů, tak i programu, je potřeba zmínit několik výjimečných jmen, jako jsou dirigenti Ion Marin a Charles Dutoit, houslisté Isabelle Faust a Augustin Dumay, nebo klavírista Nikolaj Luganski či koncert velké hvězdy budoucnosti Mikhaila Ovrutského. Rovnoměrně je zastoupena orchestrální tvorba, recitály i hudba komorní. Uměleckým vrcholem bude 4. září 2008 vystoupení Královského filharmonického orchestru Londýn a violoncellisty Jiřího Bárty.


Přidej komentář