Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Natacha Atlas vystoupí spolu s The Mazeeka Ensemble

11.09.2008 00:00 | ZaKulturou
Natacha Atlas má v i v České republice ohromné množství věrných fanoušků, kteří s nadšením navštívili spoustu jejich koncertů, ať už sólových nebo s Transglobal Underground. Tak speciální koncert, který si však pro nás přichystala Natacha Atlas nyní zatím nikdo nezažil. Natacha Atlas spolu s The Mazeeka Ensemble vystoupí 26. září 2008 v Lucerna Music Baru na speciálním akustickém koncertě, kde bude omezená kapacita s místy k sezení v různých cenových kategoriích.

Z hudebního i geografického hlediska byla Natasha Atlas vždy kočovnicí. Anglo-egyptská zpěvačka strávila více než desetiletí tvorbou kombinací elektronických beatů s jihoafrickou a arabskou hudbou. Přitom objevovala souvislosti mezi hudebními žánry na první pohled neslučitelnými, zkoumala nová a jedinečná hudební nastavení a přitom spolupracovala s celou řadou podobně smýšlejících kolegů z celého světa. Výsledné umělecké dílo je triumfem opravdové kultury bez hranic a zároveň je testamentem bohatství a přístupnosti arabské kultury. Jedná se o skutečné dílo a představuje přínos v této kulturní oblasti.

Samozřejmě všemu vládne Natashin výjimečný hlas. Konejšivě smyslný a fantasticky vášnivý, něžný s melismaty a mikrotóny s instinktivní lehkostí spojuje styly středního východu a západu. Album Ana Hina je albem na které jsme čekali: jedná se o klasický počin současnosti, který umisťuje Natashin hlas, dar od boha, do centra veškerého dění, doslova můžeme říci do středu jeviště. V zásadě se jedná o návrat do zlaté éry arabské hudby konce 50. a 60. let, k hudbě a idolům, kteří výrazně přispěli v procesu formování zpěvaččiny hudební osobnosti v době jejího mládí. Jedná se o desku, která se ohlíží zpět do minulosti a současně si představuje budoucnost, desku, která je oživená tím nejlepším co mohou tradiční i klasičtí hudebníci dnes nabídnout.


Přidej komentář