Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Norští Kaizers Orchestra přivezou divoký dekadentní kabaret

09.04.2008 00:00 | ZaKulturou
V sobotu 12. dubna 2008 přijede poprvé do České republiky norská kapela Kaizers Orchestra. Tuto šestičlennou formaci doprovází hodnocení jedné z nejlepších evropských koncertních skupin a předchází je pověst výjimečného hudebního zjevení. Na pódiu hrají divoký „waitsovský“ rock, silně ovlivněný východoevropskou a romskou hudbou s jejím patosem.

Kaizers Orchestra na koncertě, který se koná v pražském Paláci Akropolis, představí také nové album Maskineri. Každé jejich „pořádné“ vystoupení, které nemá daleko k dekadentnímu kabaretu, zahrnuje plynové masky, bubnování sochory a topůrky na ropné barely, železné pláty, disky z aut a podobné neobvyklosti. V jejich sestavě kromě klasických nástrojů nechybí kontrabas i starobylé harmonium. Jejich texty zpívané norským dialektem jsou o „nenorských“ tématech – válce, mafii, ruské ruletě, revoluci, náboženství – smíchané s písněmi o lásce, pití a námořnících.

Začátek koncertu je v 19.30 hodin a vstupenky v ceně 390 korun jsou k dostání v sítích Ticketpro a v kavárně Paláce Akropolis.


Přidej komentář