Magazín kulturního dění v Praze a okolí

One woman show Simony Stašové v divadle Rokoko

22.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Městská divadla pražská připravují na konec dubna uvedení úspěšného monodramatu Willy Russella Shirley Valentine. Hlavní a jedinou roli v této komedii, která je napsána formou monologu, si zahraje populární Simona Stašová, která tvrdí, že tahle hra je právě o tom, co teď - v tuto chvíli - touží říct. Život je potřeba žít naplno a nikdy není pozdě ho změnit.

“Shirley Valentine je v každé z nás,“ tvrdí Simona Stašová a dodává: “V každé ženě, která vychovala děti, svědomitě plní své mateřské i manželské povinnosti, vaří, nakupuje, uklízí, chodí do práce a přesto jí něco v životě chybí. Možná jí chybí sny, které jako mladá holka měla, ale netroufla si je zrealitovat. Pán Bůh nám dal tolik života, tak proč ho nenaplňujeme dle svých představ?”

Shirley už dávno není tou dívkou, kterou bývala, plnou života a snů. Dnes vaří den co den manželovi večeři, která nesmí být na stole ani o minutu později a chvíle během vaření si krátí mluvením do zdi. Její život manželky, matky a ženy v domácnosti jedné středostavovské liverpoolské rodiny je každodenně, beznadějně stejný. A to až do chvíle, kdy jí kamarádka nabídne, aby s ní vyrazila na cestu do Řecka...

Komedie Shirley Valentine uvede v české premiéře 26. dubna v divadle Rokoko.Přidej komentář