Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Othello zahájil letošní Shakespearovské slavnosti

27.06.2008 00:00 | ZaKulturou
Titul Othello se Zuzanou Vejvodovou v roli Desdemony a Martinem Zahálkou v úloze žárlivého Maura zahájil v těchto dnech letošní Letní shakespearovské slavnosti. Už od prvního uvedení hry v roce 1604 ve Whitehallu patřil Othello k nejpopulárnějším Shakespearovým tragédiím. I na slavnostech patří Othello už třetí sezónu k nejžádanějším titulům.

Příběh přímočarého Othella, jeho milující ženy Desdemony i zrádného našeptavače Jaga vzrušuje publikum dodnes. Letos čeká inscenaci obnovená premiéra – poprvé s novým intrikánem Jagem v podání Martina Stránského. V roli Desdemonina otce Brabantia uvidíte Ladislava Freje, jako oddaný pobočník Cassio, na něhož generál Othello neprávem žárlí, se představí Jan Teplý/Petr Štěpán. Poněkud komického milovníka Roderiga hraje Jan Révai/Ondřej Kavan. Jagovu ženu Emílii, která na muže pohlíží bez něhy a iluzí, vytvoří Barbora Munzarová/Zuzana Slavíková.

Tradiční kvalitou inscenace je živý překlad Martina Hilského, hudba Jiřího Cerhy a zelení zaplněná scéna Jaroslava Milfajta, navozující dojem středomořského přístavu.


Přidej komentář