Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ozvěny MOFFOMu připomenou zdarma zajímavé snímky z loňského ročníku

22.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Kdo loni v říjnu nestihl mezinárodní festival hudebních filmů MOFFOM nebo si chce připomenout některé zajímavé filmy z jeho programu, bude mít na konci února jedinečnou příležitost vše napravit. Od 26. do 28. února 2008 každý večer se v pražském Americkém kulturním centru uskuteční pod názvem MOFFOM Remix minipřehlídka šesti vybraných snímků, které měly českou premiéru právě na loňském ročníku.

Každý večer bude mít své vlastní téma a budou se promítat dva filmy, mezi nimiž bude krátká přestávka. První večer bude věnovaný Měsíci černošské historie v USA. Druhý večer bude sledovat téma Američané v cizině. Poslední večer představí filmy o městě New York. Přestože téma a místo konání jsou americké, tři promítané filmy jsou od režisérů, kteří nejsou Američany, a ukazují zajímavé úhly pohledu na hudbu a kulturu Spojených států. Diváci tak budou mít příležitost vidět tyto snímky: Music Inn, Respect Yourself: The Stax Records Story, Red Elvis, Monks: Transatlantické vazbení, Legenda o Tony Vilarovi a Kmotr diska.

Americké kulturní centrum se nachází padesát metrů od Velvyslanectví USA. Všechny projekce jsou vybaveny českými titulky a vstup je zdarma.


Přidej komentář