Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pátý ročník festivalu United Islands of Prague bude opět zdarma

04.06.2008 00:00 | ZaKulturou
Ve dnech 19. až 21. června 2008 se v Praze odehraje již popáté tradiční mezinárodní multižánrový hudební festival United Islands of Prague. Pořadatelé festivalu potvrdili, že letos opakují úspěšný koncept festivalu, na který se nevybírá vstupné.

Festival letos představí vycházející španělskou hvězdu La Shica. Prahu roztančí také Francouzi noJazz, kteří fúzují jazz s prvky funky, moderního soulu a hip-hopu. Z Rakouska přijedou nejúspěšnější evropští beatboxeři Bauchklang. Hlavní program bude v sobotu 21. června probíhat na čtyřech scénách umístěných na Střeleckém ostrově, Dětském ostrově a v parku na Kampě.

Na festivalovém programu čítajícím stovku kapel z jedenácti zemí světa se objevují další výjimečné projekty jako např. rockeři Quimby z Maďarska, jeden z nejzajímavějších současných world music bandů No Blues z Nizozemí, americký jazzman rakouského původu Phisbacher, ale i desítky českých interpretů jako například taneční 100°C, moderní písničkáři Bratři Orffové, folklorní Docuku, jazzmani David Dorůžka nebo Ondřej Pivec s Organic Quartet, funkoví Toxique.

Vedle toho festival United Islands slibuje i bohatý doprovodný program. V pražském centru budou probíhat divadelní představení, filmové projekce, happeningy, taneční performance a další aktivity.Přidej komentář