Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Písecká brána ožije od konce listopadu vánočním programem

25.11.2008 00:00 | ZaKulturou
Po loňském úspěchu a velkém zájmu připravila Praha 6 ve svátečně vyzdobeném barokním prostoru Písecké brány na pražských Hradčanech po dobu pěti týdnů vánoční oslavy Adventu 2008. Návštěvníky čeká bohatý program a rozsáhlá výstava České vánoční zvyky a tradice. Vánoční oslavy Prahy 6 v Písecké bráně začnou 30. listopadu 2008 a potrvají až do 6. ledna 2009.

Advent 2008 slavnostně zahájí starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa v 17 hodin rozsvícením vánočního stromu před Píseckou branou. Následně se chystají například adventní víkendy s dílnami. O všech sobotách a nedělích si může každý příchozí zdarma pod vedením lektorů vlastnoručně vyrobit z potřebných materiálů vánoční dekorace a ozdoby tradičními technikami.

Nebude chybět ani Mikulášská nadílka, Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby, distribuce Betlémského světla přinesené českými skauty a Tři králové se svou sbírkou. V průběhu Adventu proběhne i charitativní akce. Budou draženy vánoční stromky ozdobené známými osobnostmi ve prospěch postižených dětí z rehabilitačních a autistických tříd.

Podrobný program naleznete na www.piseckabrana.cz.Přidej komentář