Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Písničkář José González rozparádí Akropoli

04.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Další z nezapomenutelných pravidelných severských večerů Midnight Sun sessions budou moci návštěvníci zažít 22. dubna 2008, kdy se v žižkovském Paláci Akropolis představí švédský písničkář José González. Jako předkapela vystoupí američtí Death Vessel.

Josého magická předělávka písně Heartbeats použitá v televizní reklamě jej před třemi lety proslavila po celém světě, González ovšem rozhodně není hvězdou jednoho hitu. Zpěvák argentinského původu rozněžnil na svých koncertech fanoušky po celém světě a své nesporné kvality potvrdil na loňském albu In The Nature. Introvert s akustickou kytarou a trochu nesmělým hlasem bývá přirovnáván k „bardovi podzimních písní“ Nicku Drakeovi nebo Jeffu Buckleymu a stejně jako oni rozeznívá ve svých posluchačích hluboké emoce.

Jako předkapela vystoupí američtí folkaři Death Vessel v čele s Joelem Thibodeauem. Death Vessel patří mezi skupiny současné neotradicionalistické folkové vlny a vydávají na značce Sub Pop. Jejich debutové album Stay Close vzbudilo zájem kritiky, druhá deska se připravuje na letošní jaro.Přidej komentář