Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Poprvé přijíždí do Čech bulharský soubor Eva Quartet

08.10.2008 00:00 | ZaKulturou
Festival Colours of Ostrava připravil druhý ročník sesterské podzimní přehlídky Caravan of Voices věnované výjimečným hlasům z celého světa. V rámci ní se 14. října 2008 vůbec poprvé před českým publikem představí v pražském Paláci Akropolis bulharský soubor Eva Quartet.

Jeho čtyři členky jsou bývalými zpěvačkami proslulého ženského sboru Le Mystere des Voix Bulgares, z něhož se vydělily v roce 1995. „Hlasy Eva Quartet patří k nejlepším v Bulharsku, vynikají křišťálovou čistotou, virtuozitou a neobyčejnou souhrou, diváci mají pocit, že poslouchají jeden, mnohovrstevnatý, hlas,“ říká Zlata Holušová, dramaturgyně Colours of Ostrava a Caravan of Voices. Repertoáru Eva Quartet tvoří autentické liturgické a lidové písně z různých koutů Bulharska, které neprošly obvyklou úpravou známou od Les Mystere des Voix Bulgares.

„Síla koncertů Eva Quartet vedle famózních hlasů spočívá v autenticitě, ve smyslu pro tradici. Při jejich vystoupeních je však možné slyšet i skladby jazzových autorů Veselina Nikolova a Antoniho Doncheva, ale také autorské písně Krassimira Kjurkchiskiho,“ doplňuje Zlata Holušová.

Začátek koncertu je v 19.30 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro a pokladně Paláce Akropolis za 220 Kč a na místě před koncertem pak za 320 Kč.


Přidej komentář