Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Praha 11 je plná hudby, divadla a zábavy

12.09.2008 00:00 | ZaKulturou
Městská část Praha 11 připravila pro své obyvatele i návštěvníky Jižního Města 11 dnů Prahy 11, které odstartovaly ve čtvrtek 11. září 2008. Hned druhý den, tedy v pátek 12. září městská část slavnostně otevře Park u Chodovské tvrze – dopoledne zábavným programem pro děti – odpoledne bude hrát návštěvníkům parku promenádní hudba a k dispozici budou například i piknikové koše.

Sobota 13. září bude ve znamení premiéry festivalu piva a jídla. U stanice metra Opatov se rozprostřou stany, které návštěvníkům festivalu nabídnou ochutnávku jedenácti druhů piv a množství pochoutek k degustaci piva. Nebudou chybět ani soutěže a pro děti bude připraven dětský koutek. Pohled na staré tradice a kulturu s sebou přinese Chodovská pouť, která se uskuteční v neděli 14. září od 10 hodin v areálu u Chodovské tvrze. Na neděli připravilo i Komunitní centrum Matky Terezy svůj program – scénky, dramatické dílny a projekci dětského kresleného životopisu Matky Terezy u příležitosti jedenáctiletého výročí jejího úmrtí.

V úterý 17. září bude slavnostně otevřeno a pokřtěno multifunkční hřiště v Prašné ulici, a to mimo jiné turnajem zdravých a handicapovaných sportovců. V pátek 19. září v rámci odpoledne s integrovaným záchranným systémem městská část Praha 11 představí svůj projekt Bezpečné Jižní Město. V sobotu 20. září u Obchodního centra Chodov občanské sdružení Proxima sociale pořádá od 12 do 22 hodin festival s názvem Dobytí Jižního pólu. V neděli 21. září uzavře celé slavnosti akce s názvem Jižní Město ve vzduchu, aneb Balonstory. Horkovzdušné balony, lanové aktivity, trampolíny, slaňování z panelového domu a další atrakce „ve vzduchu“ budou zakončeny závěrečným koncertem. Na samý závěr návštěvníci budou moci shlédnout ohňostroj.


Přidej komentář