Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prahou budou jezdit vlaky s Mikulášem a čerty

24.11.2008 00:00 | ZaKulturou
České Dráhy připravily ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Prahy 5 pro malé i velké zájemce tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem, které se uskuteční v sobotu 29. listopadu a v neděli 30. listopadu 2008. Parní vlak bude vždy po oba dny vyjíždět z nádraží Praha Braník a projede postupně několik tras po pražských tratích. Plánována je jízda několika tunely na Posázavský pacifik do Davle. Na sobotu je připravena i večerní jízda noční osvětlenou Prahou po Pražském semmeringu.

V parních vlacích bude procházet Mikuláš se svoji družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek. Pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy. V čele parního vlaku vyjede parní lokomotiva Čtyřkolák (řada 434.2186) vyrobená již v roce 1917, která poveze historickou soupravu sestavenou z vozů 3. třídy a bufetového vozu. Pro zájemce máme přichystán pamětní list, příležitostné razítko a pohled.

Jízdné pro dospělé osoby je stanoveno na 120 korun. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za šedesát korun. Děti do šesti let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení. Místenka je v hodnotě dvacet korun. Předprodej jízdenek a místenek je zajištěn na nádraží Praha Braník denně od 7 do 18 hodin.


Přidej komentář