Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prahu čeká národní finále freestyle fotbalu

25.09.2008 00:00 | ZaKulturou
Národní finále freestyle fotbalu proběhne v sobotu 27. září 2008 od 20 hodin v pražském Veletržním paláci. Tato mladá sportovní disciplína je skloubením fotbalu, breakdance a akrobacie.

Fotbalové míče jako přilepené k tělu, které servíruje breakdancové triky. Fotbaloví Davidové Copperfieldové z celého světa dostali konečně soutěžní platformu. V květnu, krátce před zahájením Mistrovství Evropy ve fotbalu, se setkalo ve Vídni 750 nadšených fanoušků na první zastávce utkání poněkud odlišného rázu. Pravidla jsou jasně dána. Tři minuty, dva hráči, jeden míč!

Závodníci ze 47 zemí světa bojují ve více než stovky lokálních kvalifikacích vedoucích k národnímu finále. Každá zúčastněná země včetně České republiky a Slovenska bude moci poslat jednoho hráče na světové finále, které je naplánováno na 16. až 18. listopadu 2008 v brazilském Sao Paulu. Pražskými porotci bude famózní freestyle fotbalista Daniel Roosboom, breakdancer LIX Survivals a další dva porotci zůstanou soutěžícím do závodu utajeni.

Návštěvníci budou moci dále obdivovat exhibici Dominika Nekolného v BMX flatlandu, taneční vystoupení breakdance či hudební doprovod skupiny Dramatikz a DJ Robot. Vstup je zdarma.


Přidej komentář