Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pražská Lucerna opět ožije africkými rytmy - PLES AFRIKA

afrika_clanek
27.03.2009 00:00 | ZaKulturou
Již podvanácté se v pátek 3. dubna 2009 uskuteční ve velkém sálu pražské Lucerny Multikulturní ples Afrika. Tentokrát s podtitulem „za svět bez válek a chudoby“ a za účasti hudebníků jako jsou Bengas, Tam Tam Batucada či Čankišou. Výtěžek celé akce půjde opět na podporu Kampaně lidské podpory, díky které vznikají v chudých afrických zemí například nové školy či zdravotní střediska. Celým večerem bude provázet Ondřej Brzobohatý.

Praha, 27. března 2009 – „Všichni, kteří máte už dost nekončící zimy, chcete se letně naladit a zároveň přispět na dobrou věc, určitě přijďte,“ pozvala všechny Dana Feminová, mluvčí Humanistického hnutí v České republice, které tradiční ples na konci zimy pořádá. Během večera se můžou hosté těšit na pestrou nabídku hudebních i tanečních vystoupení. Zahrají kapely jako například Čankišou, Tam Tam Batucada či Ekvátor. Vzorem pro všechny tanečníky pak můžou být ukázky vystoupení skupin Batocu, TiDiTaDe či Centrum tance. Chybět nebude ani výstava afrických fotek a promítání. Ples Afrika se letos poprvé uskuteční v rámci Světového pochodu za mír a nenásilí. „Pochod je velkolepou mezinárodní akcí, která má dát najevo nesouhlas všech zúčastněných ať už osobností či organizací, s rostoucím násilím nejen na úrovni politické, ale také v mezilidských vztazích,“ představila účel pochodu Dana Feminová a dodala: „Hlavním záměrem je začít s opačným trendem na poli zbrojení. To znamená od současného růstu počtu zbraní postoupit k odzbrojování, ke snižování počtu všech zbraní.“ Ples proto bude jednou z prvních akcí v České republice, která by kromě výdělku na africké projekty, měla také pomoci s rozšířením hlavních myšlenek pochodu.

Přijďte proto 3. dubna od 19.00 hodin na MULTIKULTURNÍ PLES AFRIKA za svět bez válek a chudoby a podpořte africké rozvojové projekty Kampaně lidské podpory a seznamte se s myšlenkami Světového pochodu za mír a nenásilí. Vstupenky na 12. ročník PLESU AFRIKA můžete zakoupit v prodejních sítích TicketPro. Více informací naleznete na stránkách www.plesafrika.cz. Na sebe letní či afro oblečení, na nohy žabky či sandálky a 3. dubna do Lucerny!
Co je Kampaň lidské podpory Humanistického hnutí?
Kampaň lidské podpory, na jejíž podporu je pravidelně PLES AFRIKA pořádán, je mezinárodní projekt Humanistického hnutí v rámci kterého se lidé z Evropy a Afriky snaží vzájemnou spoluprací vyřešit problém nedostatku základních lidských potřeb. Veškeré projekty, které tato kampaň zahrnuje, jsou založené na principu solidarity, reciprocity a autoorganiazce lidí v prostředí, ve kterém žijí. To znamená, že učí lidi přistupovat k řešení problémů aktivně a odnaučuje pouhému pasivnímu čekání na pomoc. Nejznámějším projektem Kampaně lidské podpory je v České republice bezesporu „Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku“. Díky českým adoptivním rodičům, chodí v afrických zemích do školy kolem šesti tisíc dětí. V afrických zemích se pořádají například také kurzy alfabetizace, hygienická osvěta, zakládají se centra naděje či zdravotnická zařízení.
Přidej komentář