Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Předprodej vstupenek na Letní shakespearovské slavnosti zahájen

15.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Letní shakespearovské slavnosti zahajují od 15. dubna předprodej vstupenek na rok 2008. Tradiční divadelní přehlídka pod širým nebem proběhne letos od 25. června do 8. září. Festival poprvé nabídne i komfortní číslovaná sedadla na obou pražských scénách. Vstupenky na tři a více představení lze až do 15. května koupit přes exkluzivního předprodejce Ticketportal, teprve poté se rozběhne prodej lístků na jednotlivé večery.

Jak uvádí mluvčí festivalu Magdalena Bičíková, na programu festivalu je letos celkem devět inscenací včetně tří premiér. Těmi bude letos Komedie omylů v režii Ivana Rajmonta a česko-slovenská inscenace Sen noci svatojánské s Oldřichem Víznerem a Táňou Pauhofovou. V obnovené premiéře uvedou Letní shakespearovské slavnosti i tragédii Othello, kde roli Jaga nově ztvární Martin Stránský. Počítá se i s úspěšnými reprízami: Bouří s Janem Třískou v roli otroka Kalibana, Kupcem benátským s Bolkem Polívkou v úloze lichváře Shylocka a rozvernou komedií Jak se vám líbí s Mariánem Labudou, Martinem Dejdarem a sestrami Norisovými.

Festival přivítá i několik zajímavých hostů: hru Smím prosit, lady? Macbeth v režii Martina Huby tu po několik exkluzivních večerů představí brněnské Divadlo Husa na provázku. Teatr Ludowy z Krakova uvede tragédii Richard III v režii známého polského filmaře a divadelníka Jerzyho Stuhra, který ztvární i hlavní roli. Svou verzi Komedie omylů předvedou na slavnostech i ostravští herci v produkci agentury PaS de théâtre a v režii Petera Gábora.

Vstupenky lze letos pořídit za 790 korun do první zóny hlediště, druhá zóna je za 540 korun. Ceny nejlevnějších vstupenek - 280 korun do třetí zóny – zůstanou zachovány.Přidej komentář