Magazín kulturního dění v Praze a okolí

První městská část chystá tradiční akci s názvem Dny Prahy 1

29.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Městská část Praha 1 připravila tradiční akci s názvem Dny Prahy 1, která se letos nese v duchu doby Karla IV. Přesně před 660 lety, 8. března 1348, založil Karel IV. Nové Město pražské. Oslavy tohoto výročí proběhnou 8. a 9. března 2008.

V sobotu projde ulicemi staré Prahy průvod Karla IV. s družinou. V pozdním odpoledni bude na Ovocném trhu probíhat středověká veselice s kejklíři, polykači ohňů a tanečníky. Dokonce i mistr kat předvede své řemeslo. V rámci Prahy umělecké budou pro veřejnost zpřístupněny zajímavé kostely na Praze 1, jejichž historie je spojená s Karlem IV. Pro milovníky kultury budou zdarma vybraná divadelní představení. Rodiny s dětmi mohou zavítat na představení v dětském divadle Minor.

V neděli vyroste na Žofíně historické městečko, jehož obyvatelé - kováři, truhláři, kameníci a mnoho dalších, kteří sem zavítají ze 14. století – návštěvníky naučí starým lidovým řemeslům. Cikánky budou předpovídat budoucnost a staročeská krčma nabídne dobové kulinářské speciality. Pro děti budou připraveny dětské historické hry a pro dámy i pány lekce dobových dvorních tanců.

Prahu sportovní i letos reprezentují otužilci. Na Žofíne se skupina otužilců společně s pražskými konšely ponoří do studené Vltavy. Odměněn bude každý odvážlivec z řad veřejnosti, který se do chladných vod nechá ponořit společně se zástupci města.

Dny Prahy 1 vyvrcholí v neděli Prahou magickou, soutěžním putováním po památkách Prahy pro celou rodinu. Na své si přijdou všichni milovníci dobrodružství, zvídavé děti i dospělí obdivovatelé historie a umění. Stanoviště budou umístěna u vybraných památek a cílem hry bude nasbírat do hrací karty alespoň tři razítka z různých stanovišť. Veřejnost bude mít jedinečnou šanci navštívit pražské synagogy, muzea a také Petřínské štoly, které v loňském roce sklidily obrovský úspěch.


Přidej komentář