Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Romantické balety La Sylphide a Napoli ožijí v Národním divadle

29.01.2008 00:00 | ZaKulturou
K obrodným a osvěžujícím pramenům klasiky se vrací balet Národního divadla v dílech velikána dánské světové choreografie Augusta Bournonvilla, nazvaných La Sylphide/Napoli. Romantický příběh víly – Sylfidy i inspirace neapolskou lidovou tvorbou si diváky podmaní na premiérách 21. a 22. února 2008 v Národním divadle.

V nastudování ředitele Dánského královského baletu v Kodani, Franka Andersena, Evy Kloborg, Marie Vessel Schlüter a Petrusjky Broholm se objeví v hlavních rolích přední sólisté baletu ND – Zuzana Susová, Nikola Márová, Adéla Pollertová, Ivanna Illyenko, Michal Štípa, Alexandre Katsapov a další. Pod taktovkou Sergeje Poluektova bude hrát orchestr Národního divadla.

Inscenace spojuje dějový balet La Sylphide a třetí jednání baletu Napoli v jediný celek tak, jak bývá to nejlepší z Bournonvillova klasického odkazu ve světě uváděno. Můžeme se těšit nejen na vzdušný půvab nadýchaných tylových sukýnek a bělostných balerínek, na přirozeně ladný pohyb víly - Sylfidy, na Jamese ve skotské sukni a na čarodějnici ve starobyle pohádkových scenériích!


Přidej komentář