Magazín kulturního dění v Praze a okolí

SHEvening - Dámy napříč žánry ve třech patrech

divno-clanek
17.04.2009 00:00 | ZaKulturou
SHEvening
Dámy napříč žánry ve třech patrech

- divnoláska -

pátek 1.5. 2009 19:00
klub Chapeau Rouge

http://www.myspace.com/shevening
http://www.chapeaurouge.cz

Prvomájový SHEvening - svátek lásky nebo práce? Pro tvořivé dámy rozhodně obojí. Svou zálibu musí milovat, aby na ní mohly tvrdě pracovat a něco z toho bylo. Tvořivé dámy přispějí svou prací a 1.Máj vzplane divnoláskou. Představí se originální umělkyně všech žánrů a oborů, od hudebnic až po módní návrhářky, a to hned ve třech patrech klubu Chapeau Rouge. Jsou jiné, zvláštní, divné? My doufáme, že ve vás jejich originalita vzbudí city všech žánrů.

Večerem bude provázet Matapa, šest mužů statečných. Ti uvedou v experimentálním prostoru kromě kapel a DJek nejrůznějších žánrů také autorské čtení, nezávislou módu, performance, kratký film a taneční vystoupení. Dámy ovládnou i zbylá patra Chapeau Rouge. Taneční klub rozhýbou DJky a DJs ve stylu house a progressive. Hudební bar bude prostorem pro společné vystoupení MC, zpěvačky a DJe ve stylu nu`jazz a broken beats. Čeká vás tedy vice než 40 účinkujících ze všech koutů republiky a vlastně i světa.

SHEvening se ve čtvrtletních intervalech zaměřuje na ženy - osobnosti, které jdou vlastní cestou, jsou odvážné, neběží přímo s hlavním proudem, mají respekt ke svému talentu a ocení snahu jiných nehledě na žánry a škatulky. Nejedná se o žádný klubový feminismus, v rámci večerů se tak na pódiu objevují i muži. Pokoušíme se pro vás objevovat i ty co nejsou na naší scéně příliš vidět a slyšet a dáme jim prostor.

Projekt SHEvening je benefiční. Vybrané vstupné věnujeme na pomoc ženám v Kongu.

Pro bližší informace kontaktujte prosím shevening@email.cz


- LINE - UP -
-----------------

- 2. patro
LIVE UNDERGROUND
Provází - Matapa
Autorské čtení s hudbou - Zuzana Musálková a Pavla Fridrichová
Performance - Darina Alster
Móda a jiné výtvarno - Marhlad, Denida, YanaThal, Chi-Chi
Kapely - Stillknox, Kazety, Iglú
Tanec - Shakti Shanti (M. Sládečková & Š. Pobořilová & B. Kalas & D.Vaňková)
Krátké filmy - Yael Ben-Horin (Izrael)
DJs - Mardoša, iDoll von Confetish, Elza

- 1. patro
DANCE CLUB
DJs - MeryEn, Katie, Béla En /house*progresive/

přízemí
MUSIC BAR
MC Lindee a DJ Tall /nu' jazz*broken beats/


- ÚČINKUJÍCÍ -
---------------------

MATAPA
Pracuje a pohrává si s propojováním divadelních a nedivadelních technik na jevišti i ve veřejném prostoru. Experimentuje se žánry živého umění od kabaretu přes clownerii, pouliční divadlo a happening až po site-specific projekty, moderní tanec či butó. Jádro hnutí se utvořilo na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. V roce 2002 se Matapa stala laureátem třetí ceny v mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové. SHEveningem vás provede Tomáš Měcháček. Tomáš Jeřábek, Vojta Švejda, Petr Vaněk, Tomáš Bořil a Jan Kalivoda.


STILLKNOX
http://stillknox.wz.cz/band.htm
Vlastní tvorba pražské kapely StillKnox spočívá v neomalené výpravě do slizkých propastí lidské duše, a proto se nevyhýbá nevhodným tématům, které jednou naráží na dno depresivně laděných lechtivých nočních můr,podruhé se vztahují k odrazům ode dna směrem k věčnosti. Od impulsivního, vzteklého deklamování zpěvačky k hledání podstaty. Pro tyto účely si kapela zvolila nekomerční způsob nezávislého punkrocko-grungového ražení s "woman power" feministickým postojem, normalizace feministicky založeného člověka, jeho integrace do selského rozumu. V souvislosti s tímto tématem se skladatelka většiny textů Elda přiznává k tendenci zahladit přirozenou agresivitu návratem k přírodě a snaze prokouknout lidskou všivost. Kapela funguje od roku 2002 a ve vlastní režii zatím natočila tři demáče, které odráží jejich kupředu jdoucí technický i myšlenkový vývoj.


IGLÚ
http://www.igluband.com/
Iglú je kapela z Prahy, která se postavila minulý rok. Saxofonistka a zpěvačka v jedné osobě a 3 muži kytarově-rytmického činu vám zahrají p-funk p-ísně zasněžených plání, anglické srdcerváče i romance z francouzských bister.


KAZETY
http://www.myspace.com/kazety
Tato kapela se inspiruje postpunkovým zvukem a energií raných 80. let, elektronickou a industriální avantgardou. Jejich tématy jsou melancholie, hypnóza, náměsíčnictví, láska, zkreslené zvuky a intenzivní tep basů a bicích. Od svého vzniku v roce 2007 si kapela hraje v sestvě: David Doubek – el. kytara, samplery (Dj Ventolin, Mořská vlna AV),
Johana Švarcová – klávesy, zpěv (Audiofenky) a A. Schwarz – light show a
videoprojekce (Fiume TV).


DARINA ALSTER
Performerka, která rozumu přisuzuje roli sportovního komentátora, který sleduje fotbalový zápas a myslí si, že je největší odborník a že vše určuje a ovládá, ale přitom je vláčen událostmi a nestíhá okomentovat to, co se před ním odehrává. Darina Alster vystupuje např. se svým projektem Bianca Braselli, performancí, která poukazuje na nedělitelnost mužských a ženských složek osobnosti i na vnitřní schizofrenii každého z nás. Jedná se o jakési živé sousoší, jež je pokusem o psychoanalýzu duše moderního člověka. Necháme se překvapit, co si připraví na SHEvening.


AUTORSKÉ ČTENÍ Zuzany Musálkové & Pavly Fridrichové
Zuzana Musálková a Pavla Fridrichová se na pódiu setkávají celkem pravidelně,
ač často neplánovaně, a to nejen při čtení poezie, ale i při hraní divadla či
módních přehlídkách. Tentokrát se ale spojily promyšleně a rozhodly se sloučit
své básně v jeden skrz naskrz ženský celek, kterým však zazní mužské hlasy v
podobě saxofonu Tomáše Pártla a kláves Jana Šikla. To celé doplní projekce
niterných obrazů na téma ženství, jak si ho představuje Jakub Jahn. Středem
celého vesmíru bude pro tento večer zkrátka žena se vším všudy a přitom úplně
beze všeho.

CHI-CHI
http://www.harddecore.cz
Městská móda s puncem originality a hravosti. Pro ženy, které dokážou být hebkou i divokou kočičkou zároveň. Výtvarnice Josefína Bakošová představila na Designbloku 08 kolekci "Česká žena v českém lese". Není obvyklé, že by se střihově odvážné modely tak dobře nosily, Josefíně se to podařilo. Do originálního modelu značky Chi-Chi se oblékne hlavní průvodce večera.

YANA THAL
http://www.yana-thal.com
Protiklad všední módy obchodních domů. Tato značka je určena všem, jejichž šatník je výrazem jejich osobnosti. Zaměřujeme se především na modelovou tvorbu a vytváření malosériových kolekcí. Velký důraz klade na volbu zajímavých materiálů, nadčasové střihové řešení a pohodlnost při nošení. Jana Thálová vystudovala VOŠ Oděvního návrhářství v Praze. V roce 2004 pracovala v ateliéru M. Shariff Sharify v Londýně a následně spolupracovala s Vilmou Oakley na výrobě korzetů pro renomované londýnské značky.
V rámci SHEveningu uvidíte její módní performanci s názvem Proměna.

DENIDA
Kostýmní výtvarnice Denisa Dubničová experimentuje s materiály, které jste do té doby považovali za nenositelné. Šaty z ovoce a zeleniny? Klidně. V rámci SHEveningu proběhne ukázka, chcete- li předpremiéra, kolekce Z hudby. Denida se ráda přátelí s jinými alternativními druhy umění. Tentokrát půjde o intenzivní vztah s americkým hudebníkem Jorgem Boehringerem. Ten připravil skladby stylu noise, který je mu vlastní a Denida z nich pak nastříhala a ušila róby i róbičky tak, aby samy mluvily o hudbě, která je doprovází.


MARHLAD
http://www.marhlad.com/
Sochařka a designerka, osobnost s výjimečným náhledem na svět je mimo jiné autorkou plakátu k tomuto SHEveningu.


Tereza Klimovičová
Výtvarnice, která vytváří šperky z plechovek a nedávno vystavovala své obrazy s podtitulem "Není čas na hrdinství" v kavárně Potrvá. V klubu bude k vidění několik jejích nových obrazů.


SHAKTI SHANTI (M. Sládečková & Š. Pobořilová & B. Kalas & D.Vaňková)
http://www.myspace.com/shaktishanticrew
http://www.shaktishanti.cz
shakti Shanti vznikla v roce 2007sdružením divadelníků, tanečníků, VJs, výtvarníků, pouličních kejklířů, scénografů a pyrotechniků za účelem vytváření kvalitních spektakulárních show. Při našich vystoupeních pracujeme primárně s ohněm, který kultivujeme tancem a ostatními výrazovými prostředky. Všichni členové skupiny jsou profesionály ve svém oboru. Někteří z nás se fire show věnují přes 8 let, podnikli studijní cesty do zahraničí, aktivně se účastní workshopů ve svém oboru. Našim cílem jsou představení, která uspokojí špičkovou formou i citlivě voleným obsahem. Tentokrát přesáhnou hranice klubu a jejich performance na chůdách se bude odehrávat na ulici.

MARDOŠA (Tata Boys)
http://www.tatabojs.cz
O tancujícím basákovi kapely Tata Bojs se málo ví, že dokáže publikum roztančit i jako DJ. V rámci SHEveningu podpoří dámy svým originálním setem.

DJ ELZA
http://www.myspace.com/elzadj
Hudbě propadla už jako dítě a v roce 2003 začala sbírat desky. V letech 2004-2008 vystupovala s Basetix Unity Sound System. Míchá old school hip hop, reggae, dub i breakbeat a můžete se těšit na víc, protože tato dáma se v muzice umí otáčet rychleji než desky na gramcích při rewindu.

iDoll von Confetish
http://www.myspace.com/maryctvery
Má čtyři uši a míchá vše od starého funku až po dubstep a další podivné zvuky a hluky. Dejte si pozor na texty písní, které míchá.

DJ MeryEn & DJ Katie & DJ Béla En
http://www.meryen.com/
http://www.djkatie.com/
http://www.belaen.net
Dvě dámy podpořené jedním mužem míchají house a progressive.

MaryEn je zkušená party DJka. Má zkušenosti nejen ze všech velkých pražských klubů, ale hraje i po celé České republice a dokonce i na velkých akcích v Německu, Polsko a na Slovensku.

Katie se již od dětství učila hrát na piáno a kytaru. V roce 2002 ji uchvátili světoznámí DJové na konceferenci v Miami. Nyní je i ona uznávanou profesionální DJkou a skládá také svoji hudbu. Není lehké ji zařadit do jedné škatulky a tak její hudbě můžeme říkat "Katie Sound".

Bela En je známý především pro zájem o styl garage. Jeho noc Sambucca v klubu Radost FX hostila ty nejznámější producenty tohoto žánru. Nyní mixuje především electro house a progressive. Béla En má svůj pořad na Rádiu 1 a speciál o taneční hudbě Frisbee na televizní stanici Óčko. Komentuje také automobilové závody na stanici Eurosport.

MC Lindee & DJ Tall
http://www.myspace.com/tallovo
Lindu Hammelovou zná veřejnost především jako zpěvačku nebo chcete-li MC Lindee, která vystupuje hlavně s drum&bassovými DJi. Lindee do Prahy přijela z Bratislavy, asi tak před 9ti lety. Pracovala v DJské škole a má za sebou spolupráci např. s Janem Muchowem, Filipem TBC, Bluem a projektem Sci Fi Psí. Můžete ji slyšet na Rádiu 1 každé pondělí od 12:00 do 15:00. Na našem večírku se představí v setu s DJem Tallem a možná dorazí i překvapení.Přidej komentář