Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Sigur Rós přijedou i s dechovou a smyčcovou sekcí

31.07.2008 00:00 | ZaKulturou
Islandská kapela Sigur Rós nepřijede 19. srpna 2008 do Arény HC Sparta Praha sama. Její obvyklou čtyřčlennou sestavu doplní při koncertu, který zahájí další ročník průběžných setkání se severskou kulturou Midnight Sun Sessions, smyčcový kvartet Amiina a pětičlenná dechová sekce, součást Samúel Jón Samúelsson Big Bandu. Hudebníky obou formací mohou diváci znát již z filmu Heima, který vznikl při sérii koncertů Sigur Rós na tomto ostrově.

Kvartet Amiina tvoří mladé Islanďanky Sólrún, María, Edda a Hildur, které se daly dohromady v roce 2004. V současné době vyšlo jejich debutové, velmi poetické, album „Kurr“ pojmenované po zvuku, který vydávají ptáci na Islandu. Na několik skladeb se k Sigur Rós připojí i pět hráčů na dechové nástroje oblečených v bílých uniformách. Jedním z nich je i Samúel Jón Samúelsson, frontman stejnojmenného islandského big bandu, který kromě Sigur Rós spolupracoval jako aranžér a studiový hudebník s mnoha dalšími místními kapelami. Jeho hudbu je možné najít v několika filmech, v roce 2000 obdržel islandskou hudební cenu.

Výsledný působivý zvuk všech muzikantů doplní i zajímavá scéna, které bude vévodit několik až dvoumetrových světelných koulí zavěšených nad pódiem. Podle nadšených recenzí probíhajícího turné, Sigur Rós zahrají nejen skladby z nového alba, ale i průřez z celé svojí historie.

Vstupenky v cenách 690 korun (stání), 790 korun (stání u pódia, sezení) a 990 korun (VIP) jsou k dostání v sítích Ticketpro a Ticketportal.


Přidej komentář