Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Simply Red: Greatest Hits Live!

red-clanek
13.04.2009 00:00 | ZaKulturou
Simply Red: Greatest Hits Live!
Populární anglická popová kapela Simply Red se po 3 letech vrací do Prahy!
Britská pop-soulová skupina Simply Red vznikla v roce 1984. V kapele se vystřídala celá řada hudebníků. Nejvýraznější osobností kapely je bezesporu zpěvák a frontman Mick Hucknall (nar. 8.6. 1960).
V roce 1985 vydali Simply Red svou debutovou desku Picture Book. Z ní dodnes slýcháváme hity: Holding Back The Years, nebo Money´s Too Tight To Mention.
Druhá deska (Men and Women 1987) tak úspěšná nebyla, návrat do singlových hitparád zaznamenali až skladbou If You Don't Know Me by Now. Málokdo ví, že originál této písně zpívali už v roce 1972 Harold Melvin & the Blue Notes.
V devadesátých letech Simply Red bodovali hlavně hity: Star, For Your Babies, Say You Love Me nebo Fairground. Alba Stars (1991) se prodalo téměř devět miliónu kopií! V Americe postupem času ovšem jejich popularita klesala a začaly horší časy. V roce 2000 rozvázali dlouholetou smlouvu s nahrávací společností East Weast. Mick Hucknall to ale nevzdal a pod svou vlastní značkou Simplyred.com vydal další řadovou desku Home (2003). Následovaly ještě dvě nové desky a poté přišla smutná zpráva. Simply Red po koncertním turné 2008 končí! Mick Hucknall prohlásil,"že 25 let Simply Red bude tak akorát dost." Charismatický zrzavý zpěvák dodal, že se chce soustředit na svoje vlastní album, které by se mělo nést na vlně nové formy muziky ovlivněné stylem R&B ze 60. let. "Je to velká výzva, ale nemohu to udělat pod značkou Simply Red," řekl v roce 2007 Mick Hucknall.
Simply Red vyrážejí na své poslední světové turné se zastávkou 24. května v Pražské O2 aréně.Přidej komentář