Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Sluneční náměstí bude patřit Jinému světu

06.06.2008 00:00 | ZaKulturou
Již sedmý ročník společenské akce s názvem Jiný svět? se letos uskuteční na Slunečním náměstí v Praze 13 ve středu 11. a ve čtvrtek 12. června 2008. Po oba dny si na překážkové dráze může kdokoli vyzkoušet na vlastní kůži orientaci v terénu za pomoci slepecké hole nebo pohyb po trati na invalidním vozíku. Akce má za cíl přiblížit zdravým lidem problémy, s nimiž se setkávají handicapovaní spoluobčané při pohybu ulicemi města.

V letošním ročníku se veřejnosti poprvé představí Federace rodičů a přátel sluchově postižených s ukázkami tlumočení do znakové řeči. Každý bude moci přispět postiženým zakoupením některého výrobku z chráněných dílen, který zhotovili lidé s různým handicapem. Pro děti si strážníci z útvaru prevence připravili doprovodný program, v němž nebude chybět jízda na kole na dopravním hřišti a možnost získat dětský řidičský průkaz. Kvalifikovaní odborníci ze Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy předvedou základy první pomoci.

V průběhu akce budou ve dvouhodinových intervalech probíhat ukázky výcviku vodících a asistenčních psů pro nevidomé a vozíčkáře spojené s ukázkami znakové řeči.


Přidej komentář