Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Staroměstská radnice bude patřit Asanačnímu managementu

27.05.2008 00:00 | ZaKulturou
Výstavou Asanační management představí kurátorka Vjera Borozan sehraný česko-slovenský dámský tandem výtvarnic Patricie Fexové a Slávy Sobotovičové. Uskuteční se v termínu od 19. června do 3. srpna 2008 v druhém patře Staroměstské radnice.

Jedná se o čtvrtou výstavu projektu Hustý provoz, jenž již od počátku provázejí kontroverzní reakce, které se vztahují k citlivým neurastenickým bodům dnešní společnosti a přesahují tak „sféru umění“, což je ostatně také jeden z aspektů charakterizujících současné umění. S problémem stanovení hranice mezi právem na svobodu jedněch a právem na ochranu druhých souvisel lednový startovní projekt Hustého provozu, videoprojekce Marka Théra (v rovině sexuální svobody) stejně jako květnová „akce“ aktivistické skupiny Guma Guar (v rovině svobody politické).

Patricie Fexová a Sláva Sobotovičová spolu vystavují od roku 2005, tento projekt je po Živně, Rosném bodu a NEO čtvrtým společným. Na výstavě Asanační management představí své nové práce, například Prior v Jihlavě a Křídlatka česká. Co mohou mít společného? A jak jdou dohromady s na první pohled poněkud suchopárným názvem výstavy Asanační management? Odpověď na tuto a mnohé další vyvstávající otázky naleznete v instalacích a videích obou umělkyň. Zdůrazníme pouze to, že tentokrát nejde o surreálné setkání či mystifikaci! Dámy na Staroměstské radnici zviditelní řadu aktuálních problémů, situací, otázek a jejich případná modelová řešení.Přidej komentář