Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Světoznámý zpěvák Seal míří do Prahy!

21.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Londýňan Seal, cenami Grammy oceněný zpěvák, textař a skladatel vystoupí 8. července 2008 v Aréně HC Sparta Praha na holešovickém Výstavišti.

Seal se poprvé objevil na britské housové scéně počátkem 90. let, kdy napsal text a nazpíval hit Killer z roku 1990 pro houseového producenta jménem Adamski. Následoval single Crazy, který se dostal do Top 10, a Seal se dočkal nadšeného kritického i posluchačského ohlasu. Jeho čtyři komerčně úspěšná alba představila posluchačům osobitou fúzi soulu, popu, rocku a R&B. Nyní přijíždí do Prahy představit své nejnovější album System, jež vydal na konci roku 2007 ve spolupráci s britským hudebníkem a skladatelem Stuartem Pricem.

Album System je plný silných melodií, které vás chytí a nepustí, a jeho syntezátorové vrstvy se svižnými beaty jsou „prozvoněny“ akustickými kytarami a občas zdrsněny těmi elektrickými. „Chtěl jsem se vrátit ke kytaře, k prvnímu nástroji, na který jsem složil hity Crazy a Killer, tedy k základům toho, co opravdu rád dělám," říká Seal, který zůstává svůj a jeho křehký soulový projev zůstává nenapodobitelný. Hity z nového alba již dobily první místa českých hitparád.


Přidej komentář