Magazín kulturního dění v Praze a okolí

The Chancers oslaví desetileté výročí

11.11.2008 00:00 | ZaKulturou
Koncert k deseti letům The Chancers se blíží a plán oslav, jež proběhnou ve čtvrtek 20. listopadu 2008 v Lucerna Music Baru pod hlavičkou Skanking Pragga, nabírá konkrétnější podoby. Kapela, která se od prvního koncertu na večírku v klubu Mánes vypracovala v ozdobu festivalových a klubových pódií po celé Evropě, se na svém výročí rozhodla obklopit půvabnými zpěvačkami.

Kromě již ohlášených Prague Ska Conspiracy, kteří letos bodují se svou debutovou deskou Live On Ropes, se jako další host představí mladá formace The Spankers. V té zpívá Tereza Krippnerová, znalcům domácí ska scény dobře známá ze svého předchozího působení v kapele Discoballs a také doprovodnými vokály na desce The Chancers A Calling Out. Tak jako v minulosti není vyloučené, že se Tereza v některých písničkách zjeví na podiu i s oslavenci.

The Chancers vznikli v podsvětí pražských klubů, když souhra osudu a hrozba teroristických útoků IRA přivedla jejich frontmana Simona Ruffskanka z britského Southendu na pražské Stodůlky. Za deset let působení objela na turné mnoho evropských zemí, hrála s největšími hvězdami žánru, vydala tři CD a tři EP, jejich písně se objevily na celé řadě domácích i zahraničních kompilací.

Vstupné činí 120 korun v předprodeji a 170 korun na místě.


Přidej komentář