Magazín kulturního dění v Praze a okolí

UO BRIKCIUS - 2 CELLOS TOUR v kostele sv. Jakuba Staršího v Praze

brik_clanek
07.03.2009 00:00 | ZaKulturou

Čeští violoncellisté - sourozenci Anna Brikciusová & František Brikcius vystoupí v rámci koncertního turné "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" na koncertě Kulturní komise Rady městské části Praze - Petrovice, který se koná v neděle 22. března 2009 od 19.00 hodin v kostele sv. Jakuba Staršího (Edisonova 17, Praha 10 - Petrovice / vstupné 50,- Kč).

Na programu jsou prakticky neznámá díla známých autorů pro nezvyklé obsazení dvou violoncell. Jsou to skladatelé Luigi Boccherini, Wolfgang Amadeus Mozart, Gioacchino Rossini, Paul Hindemith, Gideon Klein a Irena Kosíková. Mimo jiné zde bude Duem Brikcius, spolu s Fantasií IV. (2008) od české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové, uvedena skladba Duo pro housle a violoncello (1939-40) od terezínského skladatele židovského původu Gideona Kleina v obsazení pro dvě violoncella.

Koncertní turné "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" českých violoncellistů se koná jak v České republice (Praha, Brno, Chotěboř, Teplice, Lidice, Točník, Velké Březno, Praha - Vysočany, Veselí nad Moravou, Jičín, Telč, Boskovice, Praha - Šeberov, Klatovy, Praha - Chodov, Praha - Slivenec, Frýdlant, Praha - Petrovice, Turnov, Polešovice,. ...), tak i v zahraničí (Bosna a Hercegovina, Estonsko, Kanada, Německo, Švédsko, Turecko, USA, Velká Británie). Více viz webové stránky http://www.Brikcius.com , http://www.PrahaPetrovice.cz a http://Farnost.Petrovice.org .


Přidej komentář