Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V Praze proběhne desátý ročník Bambiriády

19.05.2008 00:00 | ZaKulturou
Od čtvrtka 22. do neděle 25. května 2008 se v Praze uskuteční jubilejní desátý ročník akce Bambiriáda - největší prezentační přehlídky občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Místem konání budou Střelecký a Dětský ostrov a prostor u stanice metra Anděl. Návštěvníky čeká pestrý program s celou řadou aktivit a doprovodných akcí.

Na ostrovech budou přichystány například nejrůznější výtvarné a tvůrčí dílny – děti si mohou vyzkoušet práci s keramikou a točení na hrnčířském kruhu, korálkování nebo výrobu loutek. K zábavě i potrápení hlavy budou připraveny deskové hry a hlavolamy, svou šikovnost si mohou děti zkusit třeba při chůzi na provazových chůdách, házení ringo kroužky, jízdě zručnosti s autem na vysílačku, lovení rybiček nebo udržení rovnováhy na velkých gumových míčích. Na místě bude i dětské dopravní hřiště, bubliškola, velká škola malých novinářů, ukázky práce hasičů a stříkání džberovou stříkačkou, karaoke, výuka první pomoci, kolo štěstí, stolní fotbal, čajovna, opravdový tábor a mnoho dalšího. Mezi ostrovy bude jezdit zdarma parník, po celé čtyři dny bude v provozu i vláček spojující Dětský ostrov a Anděl. Na Mostě Legií bude zřízena zvláštní tramvajová zastávka.

Neméně zajímavý program bude i v prostoru u stanice metra Anděl. Kromě panelů se vzpomínkami a fotografiemi na uplynulých devět ročníků Bambiriády se zde bude prezentovat Národní parlament dětí a mládeže. Ten se na místě chystá ručně vyrobit knihu k dětským právům, do které bude moci svým názorem přispět každý kolemjdoucí. K Bambiriádě tradičně patří i celá řada doprovodných akcí. K doprovodnému programu v Praze patří kromě pódiových vystoupení, soutěží a her například sobotní historická hra Cesta po pražských mostech.


Přidej komentář