Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V úterý se řada objektů otevře veřejnosti

24.10.2008 00:00 | ZaKulturou
V rámci oslav 90. výročí vzniku Československé republiky proběhne v úterý 28. října 2008 několik zajímavých Dnů otevřených dveří, kdy se veřejnosti otevřou jinak nepřístupné prostory.

Od 9 do 15 hodin budou zdarma zpřístupněny reprezentační prostory Obecního domu. Od 9 do 16 hodin otevře své brány Poslanecká sněmovna. K vidění budou reprezentační sály, hlavní jednací síň, zasedací místnosti a kanceláře některých parlamentních výborů i další prostory sídla Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na Malé Straně. Senát nabídne od 9 do 17 hodin prohlídku Valdštejnského paláce a Kolovratského paláce s možností nahlédnutí do Růžového a Zeleného salonku. U Zeleného salonku bude vystavena kopie Mnichovské dohody.

Veřejnosti se v úterý 28. října 2008 otevře i Národní archiv v Praze 4 na Chodovci, a to mezi 10 a 17.30 hodinou. Na programu budou komentované prohlídky výstavy EXPO 58 - Příběh československé účasti na Světové výstavě v Bruselu, besedy s pamětníky a přímými účastníky Světové výstavy v Bruselu v roce 1958, filmové projekce nebo prohlídky vybraných archivních pracovišť, která nejsou běžně přístupná.


Přidej komentář