Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí nabídnou tradiční sváteční atmosféru

21.11.2008 00:00 | ZaKulturou
Stejně jako v předchozích čtyřech letech se dominantou největších vánočních trhů v České republice, které se už tradičně konají na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze, stane smrk z Krkonoš. Více než dvacetimetrový strom se bude kácet už tuto neděli 23. listopadu v Rudolfově dole u Janských Lázní. Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze letos potrvají čtyřiatřicet dní - začnou v sobotu 29. listopadu a vyvrcholí ve čtvrtek 1. ledna 2009. Vánoční strom se na Staroměstském náměstí slavnostně rozzáří v sobotu 29. listopadu v 18 hodin.

Vánoční oslavy v centru Prahy se opět ponesou v duchu typických lidových Vánoc. Návštěvníci se zde setkají s českými tradicemi, českými soubory a českými výrobky. Prodává se zde výhradně vánoční zboží, jako jsou ozdoby, svícny, jmelí, věnce nebo svíčky. Na pódiu Staroměstského náměstí se vystřídají pěvecké a taneční soubory ze všech koutů České republiky. Milovníci vánočních koled se mohou těšit na valašský folklorní soubor Krušpánek, dětský soubor Notičky anebo třeba Sedmihlásek. Letošním zpestřením trhů budou adventní zpěvy, které zazní v podání proslulých zahraničních souborů například z Austrálie, Španělska a USA.

Malí návštěvníci trhů se mohou opět těšit na oblíbenou dětskou dílničku lidových řemesel, která je letos umístěná opět do repliky typické hrázděné stavby. Uvnitř budou probíhat výtvarné dílny pro děti. Ti nejmenší se mohou těšit na ukázky vánočních tradic, zdobení vánočního pečiva, vyrábění ozdob či vánočních přání.

Prodejní domky budou otevřeny každý všední den od 9 do 19 hodin, o víkendu pak od 9 do 20 hodin. Stánky s občerstvením mohou mít otevřeno až do půlnoci. Také letos je připraven pro návštěvníky trhů atraktivní suvenýr, který si odnese ten, kdo ochutná svařené víno. "Svařák" si totiž může koupit ve speciálním hrníčku, který tak obohatí sbírku nejedné domácnosti.


Přidej komentář