Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vilu Portheimka zaplní o prázdninách kultura

02.07.2008 00:00 | ZaKulturou
V průběhu července a srpna 2008 se uskuteční ve smíchovské vile Portheimka druhý ročník festivalu Za vodou. Publiku se představí ojedinělé, netradiční projekty, které využívají specifiky krásného prostředí a neformální atmosféry vytvořené i tím, že se festival koná uprostřed vystavených výtvarných děl. To umocňuje zážitky z hudební a divadelní produkce.

Zatímco v prvním ročníku to bylo téma Žena a změna, v druhém dramaturgie zvolila téma Člověk a doba – hledání identity. Toto téma bude ilustrováno například uvedením hry australského autora Michaela Gowa s názvem Evropa, která bude mít v Portheimce českou premiéru. Hra Evropa je založena na střetu kultur – evropské a zámořské, na půdorysu komorního tragikomického příběhu o vztahu mladého muže – cizince v Praze, a zralé ženy – slavné herečky. V hlavních rolích se představí Nela Boudová a Jan Kříž.

V rámci festivalu se v Galerii Portheimka uskuteční také dvě výstavy. Nejprve od 4.do 30. července 2008 vzpomeneme nedávno zesnulého vynikajícího malíře a grafika Josefa Součka a od 4. srpna do 30. srpna 2008 se netradičně – svými veřejně dosud neznámými obrazy představí kreslíř komiksů Štěpán Mareš.Přidej komentář