Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava Albrecht z Valdštejna a jeho doba končí

28.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Výstava Albrecht z Valdštejna a jeho doba v neděli 2. března 2008 končí. Po 109 dnech se zavřou brány výstavy, jejímž cílem bylo představit ve světle současných historických poznatků osobnost vévody Albrechta z Valdštejna a dobu, ve které žil. Součástí posledního víkendu výstavy budou i prohlídky Valdštejnského paláce, které v sobotu i v neděli začnou v 9 hodin. Poslední prohlídka se uskuteční v 16 hodin.

Prohlídky budou organizovány po skupinách s odborným výkladem a budou mimořádné tím, že návštěvníci budou moci shlédnout i prostory, které jsou běžně nepřístupné, největším lákadlem bude Grotta, ve které byla umístěna Valdštejnova lázeň. Prohlídky budou zdarma, rezervace se nepřijímají. Během obou dnů otevřených dveří se bude v areálu Senátu pohybovat i Albrecht z Valdštejna, tak jak jej znají návštěvníci valdštejnských slavností v Chebu, Frýdlantu či Jičínu.

Valdštejnský palác je pro veřejnost otevřen zdarma každý víkend v době od 9 do 16 hodin, den otevřených dveří 1. a 2. března rozšiřuje prohlídkovou trasu a je koncipován jako součást závěrečných dní výstavy.Přidej komentář