Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava Beautiful people představí krásu mládí i svody konzumu

14.11.2008 00:00 | ZaKulturou
Pozoruhodnou výstavu současné světové fotografie připravila Galerie hlavního města Prahy. Výstava Beautiful people et la blessure secrète (a skryté rány) probíhající od 14. listopadu 2008 do 18. ledna 2009 ve druhém patře Staroměstské radnice představuje přední díla z nejvýznamnější veřejné kolekce soudobého umění v severní Francii.

Tématem výstavy je idea krásy a vizuální svůdnost, vztahující se k intimitě člověka. Dílům – fotografiím, video instalacím, plakátům a kresbám - dominuje mládí, elegance a konzumní radost. „Mladí, usměvaví lidé nabízejí vidinu, kterou na rozdíl od zboží a služeb koupit nelze,“ říká autor výstavy Miquel Bardagil a dodává:„Ocitáme se před krásnými lidmi obývajícími neskutečný, povrchní a nedosažitelný svět, který byl stvořen k tomu, aby nás svedl.“

Vedle známých a respektovaných autorů (Paul Mc Carthy, Christian Boltanski, Raymond Pettibon) zahrnuje expozice i práce vynikajících umělců mladších generací (Sarah Jones, L. A. Raeven). České umělce zastupují světově proslulí autoři Jiří Kolář a Josef Koudelka. Otevřena je denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin, vstupné je 40 Kč (dospělí) a 20Kč (snížené).


Přidej komentář