Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava fotografií Rozmanitost planety Země je k vidění v Obecním domě

27.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Až do 31. března 2008 můžete v Obecním domě shlédnout mezinárodní výstavu fotografií pod názvem Rozmanitost planety Země – Svět časopisu GEO, která probíhá v 1. výstavním sále a v Hollarově síni. Každý den od 10 do 19 hodin si můžete prohlédnout celkem osmdesát velkoformátových snímků, které se snaží zdokumentovat jedinečnost a krásu naší planety. Fotografie jsou rozděleny do čtyř kategorií - Krajina, Lidský život, Zvířata a Věda a technika.

Na výstavě je prezentováno celkem 34 mezinárodně uznávaných fotografů, kteří získali řadu ocenění v prestižních fotografických soutěžích, jako jsou World Press Photo nebo Photographer of the Year. Shlédnout můžete například nejlepší snímky Ingo Arndta, který je proslulý jedinečnými záběry ze života mláďat, dále záběry Christophera Pillitze, Christiana Zieglera, George Steinmetze, Uweho George či dokumentaristy životních příběhů uprchlíků z Afriky - Pascala Maitra.

V rámci živočišné říše pohlédnete tváří v tvář řvoucí gorile, podniknou exkurzi do hmyzí říše organizovaných mravenců legionářů, ale zjistí také, jak vlastně vypadá „bájný“ bazilišek. Fotografie dokumentující každodenní lidský život na šesti světových kontinentech se vyznačují především neuvěřitelným citem pro zachycení atmosféry daného momentu.

V sekci snímků s názvem Věda a technika autoři připomenou nezadržitelný vědecko-technický pokrok v oboru medicíny, fyziky, stavitelství, antropologie nebo získávání energie. Mezi snímky zachycujícími krajinu naleznete nejen panoramata gigantických pouštních dun, chrlící sopku na Kamčatce, nekonečné ledovcové pláně Antarktidy, ale i další strhující záběry poukazující na jedinečnost každého místa na Zemi.


Přidej komentář