Magazín kulturního dění v Praze a okolí 

Výstava představuje osudové okamžiky Prahy 2

06.05.2008 00:00 | ZaKulturou
Od středy 7. května až do 30. září 2008 bude v prostorách radnice Prahy 2 na náměstí Míru k vidění výstava Osudové okamžiky Prahy 2. Prostřednictvím fotografické dokumentace mapuje významné dějinné události 20. století na území nynější městské části Praha 2 – dramatické momenty z období II. světové války a jejího konce a srpnové události roku 1968.

V expozici návštěvníci naleznou čtyři chronologicky řazené tematické celky: poslední boj československých parašutistů v kostele svatého Karla Boromejského v Resslově ulici (18. června 1942), nálet na Vinohrady (14. února 1945), boj o rozhlas, Pražské povstání, ústup německých jednotek (5. až 9. května 1945) a nepokoje v okolí rozhlasu dne 21. srpna 1968.

Výstavu můžete navštívit v pondělí a středy od 8 do 17.30 hodin, v úterky a čtvrtky od 7.30 do 16 hodin a v pátky vždy od 7.30 do 14 hodin.


Přidej komentář





Komentáře

Zatím zde nikdo nezanechal svůj komentář. Buďte první!




Katalog
Salon Baráčnická rychta
Salon Baráčnická rychta

Salon Baráčnické rychty byl již od pradávna místem setkávání, kulturních akcí, koncert...

Divadlo Na Jezerce
Divadlo Na Jezerce

DIVADLO NA JEZERCE -  Divadelní společnost Jana Hrušínského má na svém repertoáru celou ...

Hotel Royal Plaza
Hotel Royal Plaza

Jak by se vám líbilo ubytování v samém srdci Prahy, 101 metrů od...

Restaurace Baráčnická rychta
Restaurace Baráčnická rychta

Restaurace Baráčnická rychta nebo také Všebaráčnická rychta je tradiční hospodou, kterou...


KULTURNÍ PŘEHLEDY POČASÍ
VYHLEDÁVÁNÍ V PIS

Vyhledávání v databázi kulturních programů Pražské inform. služby: